Když kupuji nové auto přímo z autosalónu, je možno předělat vozidlo během záruky do LPG aniž bych přišel o záruku?

Obrázek uživatele vaclav
Fórum: 
vaclav
Obrázek uživatele vaclav

Bohužel v dnešní době většina výrobců všemožně brání předělávat auta na LPG motory během záruční doby vozidla a hrozí ztrátou této záruky. Zároveň však už i tyto automobilky nabízejí možnost zakoupení upravených vozidel na LPG jako např: Škoda, Opel, Hyundai, Mitsubishi, Chevrolet, Dacia, Fiat, Volkswagen. Koncová cena u takových to vozidel přímo z továrny je většinou vyšší než cena od lokálních firem zabývajících se předěláváním vozů na LPG.

Mimo jiné se automobilky snaží různými způsoby vytvořit monopol například i formou vkládání různých přístupových kódů do ovládače, který omezí přístup do systému. Následný servis takových instalací po době záruky může být až 3x dražší.

V některých případech je dobré zjistit přímo u prodejce nového vozidla, zda-li je možné předělat vozidlo na LPG, aniž by došlo ke ztrátě záruky. Někteří prodejci mohou s takovouto variantou souhlasit, ale pouze za podmínek, že bude servis vozidla prováděn výhradně v jejich servisu. V takovém případě o záruku nepřijdete. V opačném případě bohužel ano.