O nás

Společnost HL propan spol.s.r.o. byla založena v roce 1993 a v současné době patří k největším firmám z oblasti alternativních pohonů v ČR. Zabývá se vývojem, výrobou a prodejem součástí pro přestavby vozidel na CNG i LPG a poskytuje komplexní služby v oblasti pohonu vozidel na LPG. Zároveň provádí vlastní přestavby na LPG, revize, opravy, údržbu, prodej ND, diagnostiku vozidel, měření emisí, pneuservisní činnost. Uvedené služby jsou zákazníkům poskytovány prostřednictvmí vlastních středisek nebo sítí smluvních partnerů po celé ČR.

Společnost je výrobcem značkové řady produktů obchodního názvu LOVTEC, DYNAGAS a MAGIC, jež jsou homologovány v souladu s platnými evropskými předpisy (EHK) a schváleny Ministerstvem dopravy pro provoz  ve vozidlech v ČR. Firma své výrobky prodává a instaluje nejen v tuzemsku, ale převážně exportuje do řady zemí EU i mimo Evropu.

Činnost společnosti je rozdělena do několika oblastí:

  • Výroba - vývoj, výroba a kompletace součástí LPG a CNG, dostatečná kapacita umožňuje rovněž externí zakázkovou výrobu na moderních CNC obráběcích automatech;
  • LPG - služby - přestavby vozidel na LPG, revize, opravy a údržba, technická a poradenská činnost;
  • LPG - obchodní činnost - velkoprodej i maloprodej  materiálu určeného k přestavbám vozidel, dodávka ND;
  • Stanice měření emisí - měření emisí ,diagnostika včetně seřízení vozidel.
  • Pneuservis - poskytování komplexních pneuservisních služeb (opravy pneu, vyvažování kol, přezouvání, uskladnění).
  • Válcová zkušebna výkonu - možnost měření výkonu vozidel na nové moderní válcové zkušebně MAHA LPS 3000

Od roku 2004 je firma HL propan spol. s r.o. držitelkou certifikátu kvality ISO 9001.